logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890

تنور پیتزا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معمولا تنور پیتزا که یکی از تجهیزات سنتی برای تهیه و آماده سازی انواع غذاها هست به جای سوخت های برقی و یا اشعه های نوری مارکرویها از سوخت های گازی مثل ذغال و چوب استفاده می کنند. این شیوه بیشتر برای پخت پیتزا ایتالیایی مرسوم است. تنور پیتزا به دلیل حجم آن و جاگیر بودنش می تواند هزینه های زیادی را برای ساخت و نصب آن با خود به همراه داشته باشد به همین خاطر توصیه ما این است قبل از اقدام به این کار فضای موجود رستوران و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای راه اندازی رستوران خود را مد نظر بگرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه این مقاله از سایت اطلس گنج قصداریم شما را با چگونگی ساختن نمونه های مختلف تنور پیتزا مثل تنور پیتزا ذغالی ، دودی، گازی آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

ساخت تنور پیتزا

تنور پیتزا هیزمی

گاهی برای طبخ انواع غذاها از روش های قدیمی و سنتی مثل هیزم ها یا روش ذغالی استفاده می شود که طعم و مزه بی نظیری را به غذاها داده و باعث شده به یکی از جذاب ترین روش های پخت تبدیل شود. ممکن است با شنیدن پختن غذا با ذغال یا هیزم به یاد آماده کردن انواع کباب ها جوجه مرغ یا بلدرچین کبابی و یا چای ذغالی یا حتی انواع ماهی کبابی و دودی بیفتید اما باید بدانید که این شیوه را جذاب نیز می توانید در تهیه انواع غذاهای فست فودی به خصوص سوسیس کبابی، همبرگ ذغالی و انواع پیتزاهای تنوری به کار ببرید. قاعدتا برای برای پختن این سبک غذاها به جای فر باید تنوری متناسب برای آن داشته باشید.

تنور پیتزا از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

تنور پیتزا

همان طور که در مقدمه به صور مختصر بیان کردیم تهیه غذاهای ذغالی یا هیزمی یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین روش های پخت انواع غذاهاست که مشتریان خاص خود را دارد. این شیوه برای تهیه انواع پیتزا نیز مرسوم می باشد. برای ساختن تنور پیتزا باید به این صورت عمل کرد که بخشی از تنور را به قرار دادن هیزم ها یا ذغال ها و شعله ور شدن آنها برای ایجاد حرارت مورد نیاز اختصاص داده و در بخش دیگر آن باید محلی را در تنور پیتزا تعبیه کرد که بتواند دود مربوط به حرارت را خارج کند پس باید برای خروج دود از دودکش مناسب استفاده کرد و همچنین برای کنترل دما و حرارت لازم درب ورودی آن از جنس فلز باشد. بخشی از تنور پیتزا که قرار است در آن هیزم ها یا چوب یا ذغال قرار گیر حتما باید به شکل کروی باشد که بسیار شبیه به منازل انسان ها در مناطق قطبی است.

شکل ظاهری تنور پیتزا

این شکل ظاهری تنور پیتزا باعث شده تا حرارت را به بهترین شکل در تنور محبوس کند که این مسئله باعث بهینه شدن در مصرف سوخت و انرژی می باشد. بخش کروی تنور را معمولا از به کار بردن فلز و ملاط های سیمانی بدون داشتن ذره ای خاک نسوز می سازند و در مرحله بعد بر روی آن پشم شیشه گذاشته و در مرحله آخر با ملاط های سیمانی و خاک های نسوز بیرون تنور را می پوشانند. برای اینکه شکل ظاهری تنور پیتزا زیبایی بیشتری داشته باشد می توانید این بخش بیرونی را با آجرهای نسوز طراحی کنید و بعد همان طورکه در روش قبل گفتیم در مرحله نهایی از یک لایه پشم شیشه بر روی آن و ملاط های سیمانی خاک نسوز استفاده کنید، این کار موجب شده تا به زیبایی تنوری که در دید همگان قرار دارد بیفزاید. بخش دیگر آن که مربوط به درب فلزی تنور پیتزا و دودکش آن است به نام ورودی تونل معروف است. شما می توانید برای ساخت و نصب تنور پیتزا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما آن را برای شما نصب کنند.

ساخت تنور پیتزا

معمولا قطر تونل یک متر و طول آن حداکثر باید هفتاد سانتی متر باشد که این طول آن به دو بخش برای درب ورودی فلزی( حدود بیست سانتی متر) و لوله های مربوط به دودکش( پنجاه سانتی متر) اختصاص خواهد یافت. اصولا علت استفاده از درب های فلزی برای ورودی تونل تنها برای کنترل ورود و خروج دمای داخل تنور پیتزا می باشد در حالی که در نمونه هایی که چوبی هستند نیازی به این درها نیست و خودشان قابلیت تحمل و تنظیم حرارت داخلی را دارند چرا که دمای بالا و حرارت را به شکل غیرمستقیم تحمل می کنند. میتوانید برای پختن پیتزا از سنگ تراورتن در تنور خود استفاده کنید . کافیست یک سنگ تراورتن را در تنور پیتزا خود قرار دهید و بعد از گرم شدن پیتزا را روی آن قرار دهید تا پخته شود البته از سنگ تراورتن در فر پیتزا هم میتوانید استفاده کنید فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که برای تمیز کردن سنگ آن باید ابتدا صبر کنید تا سنگ کاملا خنک شود بعد شروع به تمیز کردن آن کنید و این کار زمان زیادی نیاز دارد و نمی توان در فست فود ها از این کار استفاده کرد.

مشخصات و ویژگی های تنور پیتزا ایتالیایی

ابعاد این نوع تنور ۵٫۲ در ۱٫۱ متر می باشد که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. شکل ظاهری آن سنتی بوده و نیازی به پخش کردن حرارت از زیر ندارد. انواع پیتزاها در تنور پیتزا ایتالیایی می توانید با روش تابشی تهیه کرده بدون اینکه ذره ایی این تنور دود کند. برای استفاده از این تنورها یک پارو ساخته اند که به آسانی می تواند پیتزاها را داخل فضای داخلی گذاشت یا بعد از پخت از تنور خارج کرد.

تنور پیتزا

دمای این نوع تنور پیتزا به صورت دستی قابل تنظیم است و از لحاظ صرف انرژی بهینه می باشد و جزو تجهیزات کم مصرف است. کفی داخل آن از ترکیب مواد شیمیایی، سنگ آهن ساخته شده که باعث می شود تا دما و حرارت مورد نیاز را جذب کرده و انتقال دهد و نیازی به وجود شعله در بخش پایینی را نداشته باشد. از دیگر ویژگی های این تنور می توان گفت که اصلا بخش داخلی و بیرونی آن بخاطر حرارت و دود موجود سیاه نمی شود و نیازی به وجود هود برای خروج گرما و دود ندارد. نمای آن قابل تغییر بوده و رنگ بندی های مختلفی طراحی شده است و از نظر ظاهری شکلی زیبا و منحصر به فرد دارد. یکی از مشخصات جالب و مهم تنور پیتزا ایتالیایی وجود سه نقطه متفاوت حرارتی است که این موضوع باعث شده تا آشپز بتواند بهتر و راحت تر کار خود را انجام دهد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.